Úvod>Sadba jahodníku>Nabízené odrůdy jahod

Nabízené odrůdy jahod

 

Honeoye

Vlastnosti odrůdy: rostlina je vyšší a tvoří středně husté porosty. Plody mají pravidelný tvar a jsou střední velikosti. Barva plodů je velmi atraktivní - lesklá, sytě červená a plody se dobře vybarvují. Plody jsou pevné, dobře snáší přepravu. Chuť je velmi výrazná a osvěžující.

Odrůda Honeoye patří mezi nejranější  odrůdy, v nižších polohách začíná zrát obvykle v poslední květnové dekádě. Rostliny poměrně dobře snáší i nižší teploty v zimě. Vyhovují ji lehčí a humózní půdy. Je poměrně odolná proti fytoftoře kořenového krčku; středně odolná vůči verticiliovému vadnutí. Honeoye je citlivá na suché a velmi teplé počasí (nad 30°C) .

Korona

Vlastnosti odrůdy: První plody jsou středně velké, převážně kulovité, sytě červené barvy, během sklizeně a v dalších letech plody výrazně drobní. Dužina je měkká. Chuť je navinulá, sladká, výrazně aromatická. Výnos je vysoký. Korona dozrává cca 9 dní po odrůdě Honeoye. Plody jsou měkké, proto jsou velmi vhodné k výrobě marmelád. Porosty odrůdy Korona se jeví odolné kořenovým chorobám, je ale citlivá na skvrnitost listů.

Kontaktujte nás

Jahodárna Čejkovice

Čejkovice u Jičína

506 01

Telefon:

E-mail:

jahody@jahody.eu


Odebírejte novinky
Nevyplňovat

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:
Webové stránky vytvořil Acceler